Як усунути засмічення в трубах в домашніх умовах

Как устранить засор в трубах в домашних условиях

Засмічення в каналізації-явище далеко не з приємних. Однак виникає досить часто, особливо в багатоквартирних будинках. Вирішити цю проблему найчастіше можна і підручними засобами. Як швидко усунути засмічення в трубах в домашніх умовах самостійно? І чи є ефективна профілактика для запобігання подібної неприємності? На ці та інші питання для вас сьогодні відповідають експерти .

Як зрозуміти, в якому місці утворився засмічення

Прічінойзасора труб в трубопроводі найчастіше є скупчення органічних мас на його стінках. Незважаючи на потужний потік води при змиванні, з роками залишки їжі накопичуються на стінках і зменшують Робочий діаметр труби.

Перед тим як почати щось робити, потрібно з’ясувати, а де взагалі утворився засмічення. Адже від цього буде залежати і оптимальний метод усунення «пробки». Подивіться, як саме з ливається вода в раковині або унітазі.

  • Дуже повільно. Найімовірніше, засмічення розташований далі, ніж в метрі від зливного отвору. В такому випадку рекомендується використовувати спеціальний металевий трос.

  • Йде до конкретного рівня, а потім зупиняється. Напевно засмічення знаходиться між першим поворотом каналізаціоннойтруби і сифоном. Виходом може стати використання народних засобів «пробки».

  • Вода взагалі не йде. У більшості випадків засмічення розташований в самому сифоні. І тут потрібно прочищення труби вручну.

Як зрозуміти, де саме утворилася проблема, ви знаєте. А тепер ми розповімо, як усунути засмічення домашніми засобами або спеціальною хімією.

Найпопулярніші способи

Далеко не завжди потрібна допомога фахівця. У багатьох ситуаціях позбутися від засмічення домовласник може і самостійно. Ми відібрали найкращі способи, які можуть допомогти прочистити засмічення в трубі.

№ 1-харчова сода. Алгоритм дій такий:

  • Беремо 200 г соди і 200 мл оцту.

  • Засипаємо соду в отвір, а потім заливаємо оцет. Накриваємо пробкою отвір зливу.

  • Реакція між речовинами почне свою дію практично негайно, а вже через 10-15 хвилин можна буде випробувати результат. Необхідно пустити гарячу воду в отвір зливу під сильним напором.

Жирні забруднення варто видаляти комбінацією солі з содою: вона розчинить утворення жиру на стінках труб. На полкружки солі вам знадобиться одна кружка соди. Перед тим як залити цю консистенцію в слив, необхідно її розчинити у воді. Через 5-10 хвилин почнеться процес розрідження і руху жирних залишків в трубопроводі.

№ 2-каустична сода. Якщо ви плануєте прочищати сильні або застарілі засмічення, краще використовувати більш їдкий засіб. Насипте в металеве відро 2-3 кг речовини і змішайте з 12 л холодної води. Перемішуйте протягом півгодини. Нагрійте до 70 градусів. Акуратно залийте половину рідини і почекайте 2 години. Потім додайте решту і почекайте ще стільки ж. Після цього каналізацію варто промити гарячою проточною водою. Це може допомогти позбутися від сильних засмічень.

№ 3-сода, оцет і хлор. Теж дуже дієвий метод. Позбавтеся від води в раковині або унітазі, так як вона погіршить результат. Засипте в слив харчову і кальциновану соду (по 50 г). Через півгодини додайте по 150 мл хлору і оцту. Щільно закупорте слив. Через 30 хв.пустіть в раковину теплу воду і залиште її хвилин на 40.

№ 4-велика сіль. Як усунути сильний засмічення в чавунних трубах? Візьміть 300 г солі і 2 л окропу. Можна також посилити процес оцтовою есенцією (100 мл 70%-ного розчину). Засипте і залийте всі компоненти в слив. Через півгодини перевірте результат.

№ 5-лимонна кислота.Лимонна кислота розбиває вапняні камені і відкладення на стінках труб. Цей ефективний спосіб швидко справляється з ними і видаляє засмічення. Як лимонної кислоти можна використовувати як порошковий варіант, так і лимонний сік.

  1. Насипте 100 г лимонної кислоти в зливний отвір раковини.

  2. Залийте 250 мл окропу.

  3. Через 20 хвилин відкрийте гарячу воду, щоб допомогти проштовхнути залишки вапняного нальоту.

№ 6-сіль і сода. Розчинити жирову пробку в трубі в домашніх умовах вам допоможуть сіль і сода. Буде потрібно приблизно по 300 г кожної речовини. Розчиніть їх у гарячій воді. Рідина повинна вийти сильно концентрованої. Залийте розчин в слив. Після 15 хвилин очікування пустіть ненадовго воду.

№ 7-пральний порошок.Якщо під рукою не виявилося соди або спеціальних побутових засобів, з профілактикою легких засмічень і з легкими забрудненнями допоможе впоратися пральний порошок. Краще використовувати не рідкий, а гранульований порошок-він ефективніше очистить стінки від відкладень, так як не просто буде стікати по ним, а зачепиться за них і розчинить бруд. Для процедури очищення труб вам знадобляться 2 мірні ложки. Засипте порошок в отвір. Увімкніть воду і залиште її текти протягом 5 хвилин. Важливо розуміти, що не варто додавати більше порошку, так як це може привести до появи великої кількості піни.

Побутова хімія

Як швидко позбутися від засмічення в трубах в домашніх умовах? Спеціальні хіміческіесредства допоможуть зробити процес очищення труб простіше, дешевше і швидше. Цей найбільш ефективний спосіб гарантує не тільки якісну профілактику, але і глибоке очищення труб від органічних наростів.

  • Гіпохлорит натрію: цей хімічний компонент на основі хлору бореться із забрудненнями, руйнує тверді сполуки, а також дезінфікує поверхню, що очищається.

  • ПАР (поверхнево-активні речовини): Пави виконують безпосередньо очищувальну функцію. Пави знижують поверхневий натяг води, тому забруднення легше відокремлюються від поверхні і переходять у воду.

  • Ароматизатори: ці компоненти створюють приємний запах не тільки на поверхні, але і поширюють його по всій кімнаті.

Спеціальний засіб для чищення Domestos для усунення засмічень в трубах підходить для будь-якого типу труб і не руйнує їх поверхню. Підходить для будь-яких раковин, а також для душових, ванн і туалетів (так як воно діє навіть в стоячій воді). Засіб заливають в отвір зливу і залишають на деякий час. Гель починає діяти вже через 7 15 хвилин. Також для перевірки необхідно пустити воду: якщо вона не йде, то засіб краще залишити в трубопроводі на більш тривалий термін. Після усунення засмічення можна використовувати Чистячий засіб для туалету Domestos Ультра Білий.

Радикальний підхід

Не поспішайте викликати сантехніка: для усунення засмічень в трубах механічним шляхом підійде всім відомий вантуз. При прокачуванні вгору-вниз він створює високий тиск в трубі так, що засмічення розбивається або опускається нижче.

Перед тим як почати використовувати вантуз, промажте краю маслом або вазеліном, щоб створити більш щільне зіткнення з поверхнею. Щоб перевірити, чи усунули ви засмічення, досить просто включити воду: якщо рідина проходить повільно, доведеться все повторити.

Також в категорію радикальних підходів потрапляє сантехнічний трос, самостійна розбирання і очищення сифона. Їх рекомендується використовувати тільки в крайньому випадку і при дуже сильному засміченні.

Профілактика

Щоб в трубах не утворився засмічення, встановіть жировловлювач. Ретельно очищайте посуд від частинок їжі перед миттям. Чи не виливайте в раковину і унітаз залишки їжі і жиру після її приготування. Також візьміть за правило не кидати в слив волосся з гребінця, щільний папір. Раз в 2 тижні користуйтеся вантузом, а 1 раз в пару місяців використовуйте спеціалізовану хімію для очищення труб.

У більшості випадків засмічення можна усунути в домашніх умовах, використовуючи підручні засоби і перевірені методи. Але найкраще дотримуватися профілактичних заходів і не допускати утворення «пробки».

Поширені запитання про те, як позбутися від засмічення

Що добре пробиває засмічення?

З засміченнями добре справляються сода, сіль, оцет і хлор. Також ефективна може бути каустична сода, лимонна кислота , таблетки «Алка-Зельтцер» і спеціальні засоби побутової хімії.

Як видалити дуже сильний засмічення в трубі?

Вам допоможе велика сіль, окріп і оцет. А також спеціальний засіб для чищення Domestos для усунення засмічень в трубах. В якості радикального методу актуальний вантуз, сантехнічний трос, розбір сифона і пилосос.

Як позбутися від засмічення у ванній в домашніх умовах?

Використовуйте соду, оцет, хлор, крупну сіль, їдку соду та спеціальні хімічні засоби для усунення засмічень у трубах.