Якщо ваша ванна втратила білизну є багато способів повернути їй первісну білизну. Як це зробити швидко і ефективно розповімо в нашій статті.
Прибирання у ванній кімнаті вимагає великих витрат часу і сил. При цьому ванна швидко втрачає білизну, так як їй активно користуються всі члени сім’ї, а водопровідна вода нерідко містить частинки іржі і велика кількість солей кальцію. Саме тому питання – Як відбілити ванну, повернути їй первісний блиск і підтримати чистоту – турбують кожну господиню.
Причини зміни кольору ванни
На полицях магазинів представлено безліч засобів, призначених для певних видів плям. Арсенал порошків, гелів і спреїв постійно поповнюється, але перед їх застосуванням слід розібратися з тим, з якої причини з’явилися забруднення і чи можна їх усунути, не вдаючись до великої кількості різноманітних засобів. Найпростіші плями і забруднення з’являються в ході повсякденної експлуатації ванни – мильний наліт, частинки епідермісу, вуличний бруд. Вони досить просто змиваються теплою водою з губкою, але видаляти їх потрібно відразу після появи.
Вапняний наліт вважається одним з найбільш складних забруднень, який найчастіше утворюються в місцевостях з жорсткою водою або місцях, де вона не пройшла достатню очистку. Солі кальцію з часом осідають на поверхні ванни, утворюючи білий або жовтуватий наліт. При боротьбі з сольовими відкладеннями допоможуть кошти з кислотами, що розчиняють кальцієві сполуки. Вміст заліза в свою чергу призводить до утворення плям іржі, видалення яких не варто відкладати, так як з плином часу відбілити ванну від жовтизни та іржі стає все важче.
У місцях примикання ванни до стіни можуть утворюватися цвілеві колонії, поява яких здатне привести не тільки до втрати білизни, але і ризику отримати різні захворювання. При наявності таких забруднень потрібні заходи не тільки з прибирання, але і дезінфекції поверхні.
Як доглядати за ванною?
-
не використовуйте жорстких щіток,
-
задумайтеся про те, чим чистити емаль ванній, – при виборі засобів віддавайте перевагу таким, які не містять абразивів , таким як універсальний засіб для чищення Domestos,
-
уникайте перепадів температури під час миття ванни,
-
перед використанням миючого засобу завжди читайте інструкцію і проводите тестування на невеликому непомітній ділянці емалі.
Вибираючи ніж чистити акрилову ванну або її побратимів з покриттям з емалі, уважно читайте етикетку – засіб повинен підходити для конкретного типу поверхні або бути універсальним. Активні кислоти та розчинники не підходять для сантехнічних поверхонь, оскільки можуть пошкодити поверхню або зробити її пористою.
Як підтримувати чистоту ванни?
Важливу роль в підтримці чистоти ванни залишається і якість її поверхні. Якщо емаль від тривалого терміну експлуатації покрилася мережею дрібних тріщин, є відколи або потертості, то слід задуматися про заміну ванни або відновлення її поверхні. У подібних поглибленнях навіть після збирання залишаються частинки органіки, які служать чудовою живильним середовищем для шкідливих мікроорганізмів.
-
Покриття ванни слід берегти від пошкоджень. При купанні тварин і миття великогабаритних предметів використовуйте спеціальні килимки або м’яку тканину, а при очищенні уникати жорстких губок і по можливості уникати порошкових абразивних чистячих засобів. Різкі перепади температури також шкідливі для поверхні.
-
Після прийняття душу або ванни залишки піни і забруднень необхідно змивати негайно. В іншому випадку суміш органіки і засобів гігієни поступово буде вбиратися в емаль, змінюючи її колір. Після ополіскування ванни її необхідно витерти насухо, щоб уникнути утворення мильного і вапняного нальоту.
-
Встановіть на кран фільтр, який буде затримувати проходження частинок іржі і вапна. Якщо кран капає або тече, то його потрібно відремонтувати або замінити.
-
Не використовуйте ванну для замочування речей перед пранням. Фарбувальні пігменти в тканини і деякі компоненти прального порошку можуть змінити колір емалі.
-
Вибирайте чистячі засоби, які підійдуть для видалення більшої частини забруднень, – це дозволить економно витрачати засіб і уникнути ризику взаємодії несумісних хімічних сполук. Для ванни відмінно підійде універсальний засіб для чищення Domestos з улюбленими ароматами.
Не змішуйте деякі засоби для чищення з іншими. Категорично забороняється змішувати кошти на хлорної і кислотної основі: по-перше, луг і кислота нейтралізують дію один одного і прибирання стає неефективною, по-друге, при їх реакції виділяється небезпечний токсичний газ Cl2
Досвідчені господині знають, що перед тим, як повернути ванні білизну і блиск, часом доводиться серйозно попрацювати. Зробити це не завжди просто, але регулярний догляд і грамотний вибір побутової хімії допоможе підтримувати чистоту ванни без особливих зусиль.