Ванна і туалет-це місця, в яких особливо важливо постійно підтримувати чистоту і гігієну. Однак це не так просто. Висока вологість і близькість каналізації стають ідеальним середовищем для розмноження цвілі, грибка і патогенної мікрофлори, а регулярне використання сантехніки призводить до її пожовтіння, утворення вапняного нальоту, а також появи неприємного запаху. Сьогодні ми поділимося лайфхаками і розповімо, як ефективно чистити унітаз в домашніх умовах.
Види забруднень і чому вони утворюються
Перш ніж починати підбирати оптимальний варіант миючого засобу, необхідно з’ясувати, що стало причиною утворення забруднення. Свіжі сліди легко видаляють за допомогою йоржика і простого рідкого мила. А ось в’їдаються плями іржі або сечовий камінь прибрати буде набагато складніше.
Вапняний наліт. Виглядає як відкладення на внутрішній поверхні унітазу брудно-сірого відтінку. Формується з солей магнію і кальцію, які містяться в жорсткій водопровідній воді. І якщо вчасно не вжити заходів, наліт може відкластися навіть в трубі, що збільшує ризик утворення засмічення і потреба в заміні частини трубопроводу за допомогою Сантехніка. Чим і як чистити туалет в такому випадку? За допомогою щітки, кислот і спеціальних побутових засобів з їх вмістом.
Іржа. Її сліди мають темно-рудий відтінок і виглядають як контрастні патьоки. Такі плями в туалеті виникають через металевих труб, які давно не змінювалися, іржавих внутрішніх елементів зливного бачка і води з високим вмістом заліза. В даному випадку навіть правильно підібране засіб для чищення для туалету дасть лише тимчасовий ефект. Буде потрібно заміна труб або використання таблеток, що змінюють хімічний склад води.
Сечовий камінь. Виглядає як твердий наліт коричневого відтінку. Саме він в більшості випадків стає головною причиною утворення неприємного запаху з унітазу. Для позбавлення від сечового каменю потрібно засіб з кислотами.
З плином часу санфаянс покривається порами, які затримують воду і сприяють прискоренню утворення нальоту. Тому рекомендується регулярно оцінювати стан сантехніки і при необхідності своєчасно її міняти.
Підготовка до прибирання
Підготовчий етап включає кілька важливих пунктів.
- Визначте тип і ступінь забруднення, підберіть відповідний засіб, наприклад, побутову хімію з кислотами.
- Купіть спеціальну щітку, яка допоможе швидко прибрати наліт і очистити навіть важкодоступні місця. Зверніть увагу на матеріал щетини. Вона не повинна бути металевою або занадто грубою. Така щітка легко зашкодить поверхню унітазу, в результаті чого Сантехніка набагато швидше вийде з ладу.
- Підготуйте м’які паперові рушники і одноразові серветки для фінальної частини прибирання. Вони допоможуть видалити залишки миючого засобу і насухо витерти унітаз. Багаторазові ганчірки використовувати не рекомендується з гігієнічних міркувань. Також не забудьте взяти гумові рукавички.
- Приберіть подалі всі килимки і рушники, що знаходяться поблизу. Обов’язково відкрийте двері в туалет і переконайтеся, що приміщення добре провітрюється.
Чистка унітазу: покрокова інструкція
Якщо ви не знаєте, як чистити унітаз правильно, скористайтеся цією нескладною інструкцією.
- Натисніть на змив і спорожніть бачок. Це зменшить рівень води. Так буде простіше дістатися до всіх забруднень.
- Підніміть сидіння унітазу, яке також слід продезінфікувати, адже воно нерідко стає джерелом неприємного запаху.
- Нанесіть засіб для чищення під ободок унітазу. Воно повинно рівномірно стікати по стінках вниз.
- Акуратно розподіліть засіб за допомогою щітки. Плями потріть особливо ретельно. Залиште на кілька хвилин (точний час зазвичай вказано на етикетці).
- Нанесіть на серветку засіб для чищення, ретельно протріть кришку і інші зовнішні частини унітазу. Для максимального ефекту можна залишити гель на кілька хвилин.
- Застарілий вапняний наліт і сечовий камінь можна обережно потерти змоченою у воді пемзою. Робіть це максимально акуратно, щоб не залишити подряпини на емалі. Кращий варіант-використовувати спеціальну побутову хімію, яка делікатно видалить наліт без необхідності механічного впливу.
- Спустіть воду і протріть унітаз і кришку. При необхідності додатково потріть залишилися забруднення йоржиком або щіткою.
- Видаліть залишки вологи з зовнішніх частин за допомогою серветок.
Чистити унітаз в домашніх умовах необхідно максимально ретельно навіть в разі регулярного прибирання!
Побутова хімія для чищення унітазу
Якщо ви не знаєте, як позбутися від запаху в унітазі, а також чим видалити наліт і іржаві плями з його поверхні, зверніть увагу на ці спеціальні засоби для чищення.
- CIF легкість чистоти Антиналет з посиленою формулою (в порівнянні з формулою кошти 2021 р) з лимонною кислотою і маслами м’яти і евкаліпта. Підходить для якісної чистки ванної та туалету, включаючи душові кабіни, керамічну плитку і акрилові поверхні. Випускається в зручному форматі спрею, що дозволяє локально наносити засіб на проблемні ділянки сантехніки. Починає діяти вже через кілька секунд після розпилення. Легко і швидко змивається водою, залишає після себе аромат свіжості.
- Domestos Свіжість Атлантики. Якщо ви не знаєте, що робити з запахом з унітазу, спробуйте регулярно використовувати цей чистячий гель. Також він видаляє бруд, допомагає запобігати появі вапняного нальоту, знищує бактерії, грибки, віруси і суперечки. За рахунок густоти він рівномірно розтікається по стінках сантехніки і швидко видаляє навіть застарілі забруднення. Зручна форма наконечника дозволяє обробити простір навіть під обідком, де накопичується найбільша кількість бактерій. Залишає делікатний свіжий аромат після прибирання.
- Domestos Антиналет + блиск Освіжаючий цитрус. Він очищає навіть стійкі забруднення і вапняний наліт, видаляє до 100% бактерій (інструментальні тести Unilever. Італія, 2020. Використання нерозбавленим для антибактеріального ефекту). Активно бореться з більшістю небезпечних мікробів, що розмножуються на стінках і під обідком унітазу. Відмінний спосіб привести в порядок всю ванну і туалет. Має густу текстуру, тому витрачається максимально економічно.
Обов’язково уважно ознайомтеся з інформацією на етикетці побутової хімії перед початком прибирання! Завжди використовуйте гумові рукавички.
Народні засоби для чищення унітазу
Якщо спеціальної побутової хімії під рукою немає, а привести в порядок унітаз необхідно якомога швидше, можна використовувати і народні методи. Розповідаємо про найпопулярніші з них.
Оцет і сода. Допомагають усунути запах з унітазу і боротися з невеликою кількістю нальоту:
- змішайте половину пачки соди і додайте трохи води;
- розмішайте склад до однорідної густої кашки;
- почистіть з його допомогою унітаз (зсередини і зовні);
- засіб, що залишився засипте всередину зливного отвору;
- обробіть унітаз 400 мл 20%-ного оцту, решту вилийте в зливний отвір;
- залиште на 15 хвилин;
- ще раз ретельно обробіть поверхню унітазу йоржиком або щіткою;
- змийте водою.
При необхідності повторіть процедуру, якщо на стінках залишився наліт.
Лимонна кислота. Ще одне не менш популярний засіб, здатне допомагати навіть при наявності сечового каменю:
- змішайте 10 л гарячої води і 350 г лимонної кислоти;
- при наявності доступу до бачка-перекрийте в нього воду і злийте накопичену в ньому;
- вичерпайте або проштовхніть вантузом воду в унітазі;
- залийте в бачок або сам унітаз вийшло засіб на 3 години, потім змийте;
- ретельно обробіть йоржиком всі важкодоступні місця всередині унітазу і під обідком;
- змийте ще 1-2 рази.
“Кока-кола”» У цьому напої міститься ортофосфорна і лимонна кислоти, які і допомагають видаляти наліт, іржаві плями, а також сечовий камінь в унітазі:
- залийте в унітаз 1,5 л кока-коли;
- ретельно обробіть забруднення за допомогою м’якої щітки або йоржика;
- змийте залишки напою зі стінок водою.
У разі в’ївся бруду процедуру рекомендується повторити.
Гірчиця. Вона добре справляється з брудом всередині унітазу, особливо в сукупності з іншими засобами:
- змішайте 5 ст. л. картопляного крохмалю, 60 г лимонної кислоти і 2 ст. л. сухого гірчичного порошку;
- додайте в отриману суміш невелику кількість води і ретельно перемішайте до стану густої кашки;
- злийте воду з унітазу;
- нанесіть вийшло засіб на стінки унітазу;
- залиште суміш роз’їдати бруд на півгодини;
- при необхідності потріть особливо забруднені ділянки м’якою щіткою або йоржиком;
- змийте залишки засобу великою кількістю чистої води.
Техніка безпеки
Тепер ви знаєте, як прибрати запах з унітазу. Залишилося тільки дати кілька корисних рекомендацій стосовно техніки безпеки під час прибирання. Обов’язково дотримуйтесь наступних порад:
- використовуйте довгі гумові рукавички, фартух-не дозволяйте засобу для чищення потрапляти на шкіру і слизові оболонки, не вдихайте його пари;
- забезпечте постійний приплив свіжого повітря у ванну або санвузол під час прибирання;
- не наносите відразу кілька засобів, реакція може зіпсувати сантехніку;
- Зберігайте засоби для чищення унітазу в місці, недоступному для дітей і домашніх вихованців.
Як зберегти чистоту унітазу
Вам не доведеться витрачати багато часу на прибирання, якщо забезпечити якісну профілактику появи забруднень на унітазі:
- займайтеся прибиранням сантехніки мінімум 1-2 рази на тиждень;
- використовуйте таблетки і капсули для бачка;
- не забувайте про спеціальні засоби, що пом’якшують жорстку воду;
- регулярно перевіряйте стан труб і вчасно усувайте несправності каналізації;
- при необхідності замініть металеві труби на поліпропіленові;
- обробляйте як саму сантехніку, так і підлогу навколо неї, стіни і полиці, ретельно мийте вантуз, йоржик, щітки.
Почистити унітаз, а також позбутися неприємного запаху можна самостійно. Використовуйте спеціальну побутову хімію, а також перевірені народні засоби, не забуваючи про техніку безпеки.
Поширені запитання про те, як чистити туалет
Як часто потрібно чистити туалет?
Мінімум 1-2 рази на тиждень.
Як видалити плями на унітазі без пошкодження поверхні?
Використовуйте тільки м’яку щітку з пластикової щетиною, йоржик, якісну побутову хімію.
Як запобігти утворенню цвілі в туалеті?
Своєчасно усувайте течі і міняйте труби, стежте за станом сантехніки. Використовуйте спеціальну побутову хімію для дезінфекції ванної та туалету.