Ви не можете зрозуміти, що сталося з вашою кішкою, яка ніколи не відрізнялася “балакучістю”: вона вже не перший день довго нявкає.
Що відбувається? Чому тварина так поводиться?
Експерти підкреслюють: причин може бути безліч, і далеко не всі з них нешкідливі.
Версія № 1
Перше, що можна припустити відразу ж, – кішка нявканням говорить про те, що їй погано. Домашні вихованці зазвичай переносять біль мовчки, особливо не скаржачись.
Якщо крім нявкання кішки ви помічаєте, що вона стала млявою, перестала їсти, багато спить і насилу ходить по дому, терміново несіть вихованця до ветеринара.
Коти можуть голосно і довго нявкати, відвідуючи лоток по малій нужді, і це часто пов’язано з розвитком у них сечокам’яної хвороби.
Версія № 2
Друга причина, по якій кішка довго і часто нявкає, – у неї настала пора статевої полювання.
Якщо нявкання протяжне, утробне, кішка часто припадає до підлоги, відстовбурчуючи задню частину тіла, катається по землі і активно до всіх лащиться – пора відправляти тварину на стерилізацію (в разі, коли ви цього ще не зробили).
Версія № 3
Причина номер три-нявкає біля свого лотка або миски кішка натякає на те, що вміст лотка непогано б змінити, а миску наповнити свіжою їжею у великій кількості.
Іноді господарі так поглинені роботою та іншими справами, що позалицятися за своїми вихованцями не залишається ні сил, ні часу. І кішки нявкають, щоб привернути увагу до такого непорядку.
Версія № 4
Ви ріжете м’ясо або обробляєте рибу, а кішка нявкає і крутиться під ногами? Це четверта причина-тварині хочеться смачненького, і воно буде вас долати, поки ви не змилостивитеся і не почастуєте шматочком.
Навіть запах, що залишився на ваших руках після приготування їжі, може змусити кішку вас переслідувати з”голосовим супроводом”.
Версія № 5
П’ята причина-кішкам не до вподоби закриті двері, тому вони готові “ломитися” в кухню або в ванну кімнату, дряпати двері зовні лапами і жалібно при цьому нявкати, просячи впустити.
Щоб не чути цього “котячого концерту”, краще тримати двері в приміщення хоча б прочиненими, щоб вихованець міг заглянути і переконатися, що там безпечно.
Версія № 6
Причина номер шість-кішка сильно нервує і нявканням висловлює емоції. Стрес у цих звірків можуть викликати багато речей: гавкіт собаки за вікном, шум пилососа, неприємний новий запах, довга відсутність улюбленого господаря, нарешті.
Ми скидаємо нервову напругу, лаючись, а кішки нявкають від хвилювання, тривоги або туги. Заспокоїти тварину можна, ласкаво погладивши, усунувши джерело стресу і просто побувши поруч з кішкою.
Відчувши присутність господаря, вона досить скоро перестане нервувати. Часом гучним нявканням кішка може попередити і про небезпеку: наприклад, про забутий в духовці пирозі або про запах газу, якщо вогонь з якоїсь причини згас. Прислухайтеся до своїх чотириногих друзів, щоб при надзвичайних ситуаціях врятувати своє життя і майно.
Версія № 7
І остання, сьома причина, по якій кішка може нявкати у вашій присутності, – вона просто скучила за вами і своїми звуками висловлює, як їй радісно вас бачити. Зазвичай кішки нявкають, зустрічаючи господарів з роботи в передпокої.
І тут важливо не відмахуватися від вихованця і не відпихати його, якщо він лізе пеститися і нявкає. Візьміть на руки, погладьте, похваліть за терпіння і увагу до вас. Такий контакт, нехай і нетривалий, буде корисний вам обом.