Шашлик з яловичини вважається дуже ситним, але в той же час досить трудомістким у приготуванні, яку частину взяти, щоб він вийшов ніжним і ароматним? Досвідчені кухарі враховують певні тонкощі при виборі шматка. Важливо розуміти, що яловичина відноситься до енергоємних видів червоного м’яса. Він вимагає тривалого перетравлення. Крім того, яловичина відрізняється щільною структурою м’язових волокон. Тому, якщо неправильно вибрати частину, велика ймовірність, що шашлик вийде жорстким, сухим і несмачним. Звичайно, можна пом’якшити м’ясо за допомогою маринаду. Але все ж краще відразу придбати відповідну деталь, щоб готовий шашлик з яловичини буквально танув у роті.
Яку частину взяти для шашлику з яловичини?
Кращим шматком вважається м’ясо з невеликим прошарком жиру. Саме в ньому зберігаються м’ясні соки. В результаті виходить ніжна і ароматна яловичина. В ідеалі використовувати мармурову яловичину. Але таке м’ясо досить дороге. Тому для приготування шашлику можна використовувати і більш бюджетні деталі.
Тонкощі при виборі м’яса для шашлику з яловичини:
- Якщо перед вами стоїть вибір, варто звернути увагу на деталі, які розташовані уздовж хребта на шиї або лопатках. Для приготування шашлику відмінно підходить лопаткова частина, філейний край і вирізка. Але останній варіант можна пересушити. Для вирізки слід використовувати спеціальні маринади на основі рослинних масел. При використанні філейного краю видаліть кісточку, а потім наріжте шматок на порційні шматки і замаринуйте;
- Заморожене м’ясо краще не використовувати. Це пов’язано з тим, що в ньому міститься заморожена вода. Навіть після розморожування повна структура м’яса не відновиться. Тому є ризик, що під час смаження яловичина буде просто пересушена. Ідеальним варіантом підійде охолоджений продукт. Свіжу яловичину брати не слід. Краще витримати його 2 дні, щоб розм’якшити м’язові волокна;
- Перед маринуванням необхідно перевірити свіжість м’яса. При натисканні на поверхні шматка повинна утворитися виїмка, яка відновлюється через кілька секунд після зняття вантажу. Важливо звернути увагу на жирові прошарки, які повинні бути білими або світло-жовтими. Крім того, яловичина не повинна мати стороннього запаху.
Секрети приготування смачного шашлику з яловичини
Яку частину взяти для шашлику – ми вже розглянули вище. Але правильно підібраний шматок не визначає 100% успіху приготування страв. Ще однією важливою умовою приготування шашлику є вибір маринаду. Для яловичини краще не використовувати мариновані суміші на кислотній основі. Це означає, що від вживання оцту, лимона, майонезу і ківі краще відмовитися.
Червоне м’ясо ідеально поєднується з вином, рослинними оліями та мінеральною водою. Ці компоненти бажано включати до складу маринуючої суміші. У шашлик слід додати ріпчасту цибулю. Як правило, береться 1 середня голова з приблизною вагою 100 г на 500 г м’яса. Цибулевий сік пом’якшує м’язові волокна, роблячи їх ніжними. Аналогічним чином діють і помідори. Помідори слід розім’яти так, щоб вони перетворилися в пюре.
У суміш для маринування слід додати спеції і сушені трави. Ці компоненти зроблять смак більш ароматним і яскравим!