Розуміння символів духовки важливо не тільки для успішного приготування, але і для підтримки печі в хорошому стані.
Позначення значків на духовці
Десять найпоширеніших символів:
1. Значок режиму конвекції в духовці
Вентилятор у колі означає, що прилад використовує конвектор для розподілу тепла. Такі печі призначені для швидкого нагрівання, скорочення часу приготування і зниження енергоспоживання. Відмінно підходять для випічки декількох листів одночасно (печиво, кекси на верхній, середній і нижній полицях відповідно). Рекомендуються для гурманів, які люблять, щоб м’ясо було підсмаженим зовні і ніжним всередині.
2. Звичайний нагрів
Символ для звичайного нагріву – це дві лінії, одна у верхній і одна в нижній частині квадрата. Лінії позначають два використовуваних нагрівальних елемента, один у верхній і один в нижній частині. Тепло розсіюється за допомогою природної конвекції. Використовуй звичайний режим нагріву для запікання м’яса і овочів або випічки тортів.
3. Нагрівання нижнього елемента
Символ являє собою одну лінію в нижній частині квадрата, яка позначає нижній використовуваний нагрівальний елемент. Цей метод ідеально підходить для випікання чогось, що вимагає хрусткої основи, наприклад піци. Вона також використовується для запіканок.
4. Нагрівання нижнього елемента за допомогою гриля
Символом цієї функції є зигзагоподібна лінія (гриль) вгорі і пряма лінія внизу квадрата. Цю функцію зручно використовувати для пирогів, тортів із заварним кремом і піци з хрусткою скоринкою.
5. Вентилятор з грилем
Символ являє собою зигзагоподібну лінію у верхній частині квадрата з символом вентилятора під ним. Конвектор розподіляє тепло, в той час як гриль запікається зверху. Гриль включається і вимикається для підтримки заданої температури. Цей метод ідеально підходить для м’яса та птиці.
6. Гриль
Символ – це просто зигзагоподібна лінія у верхній частині квадрата. Для рівномірного приготування страви потрібно помістити продукти точно в центр. Гриль підходить для додання хрусткої скоринки і підрум’янювання, тому використовуй його для тостів або підсмажених сендвічів, розпалювання і підрум’янювання сиру на лазаньї і чудових стейків.
7. Підсвічування
Очевидно, що символ являє собою лампочку в квадраті. Одні моделі готують з включеною автоматично підсвічуванням, щоб можна було легко бачити хід приготування. Багато моделей оснащені вимикачем.
8. Розморожування
Не у всіх моделях є функція розморожування, але якщо в твоїй вона є, побачиш її на символі, який виглядає як сніжинка над краплею води. У цьому режимі вентилятор включений, але тепло не виділяється. Завдяки циркуляції повітря продукти розморожуються. Це здорово, якщо раптом забула вийняти продукти для розморожування на ніч і потрібно терміново приготувати вечерю.
9. Розігрів
Символ являє собою блюдо, над яким піднімаються лінії подачі пари. Використовуй цю функцію, щоб зберегти їжу теплою, більше не готуючи її. Продукти залишаються соковитими, а не пересушеними.
10. Підігрів плити
Символом цієї функції є три тарілки, розташовані горизонтально один над одним. Етикет званої вечері вимагає, щоб подавалися тарілки теплими. Ця настройка забезпечує безпечне нагрівання посуду, не пошкоджуючи її.
Значки режимів електричного духової шафи: інструкція
На яких режимах готувати і запікати в духовці
Запікання м’яса і птиці
- Звичайна випічка-тепло виходить від нижнього елемента духовки, а температура встановлюється згідно з рецептом. Цей режим підходить для більшості видів м’яса і птиці.
- Випікання з конвекцією-духовка використовує вентилятор для циркуляції гарячого повітря навколо продуктів, завдяки чому вони готуються швидше і рівномірніше. Ідеально підходить для запікання великих шматків м’яса, наприклад цілої індички, ростбіфа або свинячої корейки.
- Смаження-метод приготування з використанням сильного тепла у верхній частині духовки. Підходить для тонких шматків м’яса, таких як стейки або курячі грудки. Швидко обсмажує зовні, зберігаючи соковитість всередині.
- Конвекційне смаження-поєднує в собі режими конвекції і смаження, при цьому пристрій використовує вентилятор для циркуляції гарячого повітря навколо продуктів і верхній елемент для підрум’янювання поверхні. Для великих шматків м’яса, наприклад цілої курки або індички.
Цікавий факт: перша електрична духовка була винайдена в 1882 році Томасом Ахерном з Канади. Але піч Ahearn ввели в експлуатацію в готелі Windsor в Оттаві лише в 1892 році.
На якому режимі готувати рибу
- Звичайна запікання-тепло виходить від нижнього елемента, а температура встановлюється згідно з рецептом. Цей метод підходить для більшості видів риби, особливо ніжних, таких як лосось і тріска.
- Смаження-підходить для риби, яку потрібно швидко підрум’янити і зробити хрусткою, наприклад, філе форелі або скумбрії.
- Випічка з конвекцією-використовує вентилятор для циркуляції гарячого повітря навколо продуктів, підходить для більш товстого філе риби, наприклад, палтуса або риби-меч.
Картопля в духовці: який режим вибрати
- Звичайна випічка – для картоплі в мундирі, щоб він був хрустким зовні або м’яким всередині.
- Випічка з конвекцією-підходить для великих партій картоплі, так як забезпечує його рівномірне і швидке приготування.
- Смаження-це спосіб з використанням сильного тепла у верхній частині. Для картоплі, який потрібно швидко підрум’янити і зробити хрустким, наприклад, часточки або скибочки.
-
Запікаємо в духовці: 4 рецепта на будь-який смак
На якому режимі готувати випічку
- Звичайна випічка-підходить для більшості видів випічки, включаючи пироги, тарталетки і листкове тісто.
- Випічка з конвекцією – для ніжних кондитерських виробів, таких як еклери, слойки з кремом і круасани.
- Конвекційне смаження-конвекційний і звичайний режими випічки, при цьому використовується вентилятор для циркуляції гарячого повітря навколо продуктів і нижній елемент для їх рівномірного пропікання. Для випікання більш товстої випічки, наприклад, пирогів із заварним кремом, коли потрібна хрустка скоринка і приготована начинка.