Геть кровососів: 7 бабусиних рецептів захисту від комарів, про які мало хто знає

Щоб літо на дачі і в лісі було приємним і комфортним, використовуй надійні і перевірені століттями народні репеленти.


                                    Долой кровососов: 7 бабушкиных рецептов защиты от комаров, о которых мало кто знает

Яким би просунутим не був наш XXI століття, скільки б сучасних гаджетів не лежало в твоїй кишені, деякі явища не змінюються століттями. Так, щоліта не тільки приносить нам сонце, тепло і зелень, а й пробуджує комах, серед яких чимало кровососів. Бич нашої середньої смуги-комарі. Недарма ще Пушкін писав: “Ох, літо червоне! Любив би я тебе, коли б не спека, та пил, та комарі, та мухи».

Звичайно, можна озброїтися всілякими репелентами на хімічній основі, аерозолями, фумігаторами і т. п. а якщо їх немає під рукою? Або вони дуже подорожчали? Або ти взагалі алергік і принциповий противник побутової хімії? В цьому випадку на допомогу прийдуть народна мудрість і віковий досвід. Ось кілька способів, якими рятувалися від комарів ще наші прабабусі.

Гвоздика


                                    Долой кровососов: 7 бабушкиных рецептов защиты от комаров, о которых мало кто знает

Важливо уточнити-мова не про квіти, які ми даруємо один одному на свята, а про популярну прянощі. Існує кілька способів використання гвоздики як зброї проти комарів. Перший-приготувати гвоздичний коктейль: 200 мл води на 5 висушених бутонів. Закип’ятити, варити на малому вогні 15 хв, потім відвар остудити і процідити. Гвоздикову воду можна залити в пульверизатор і окропити себе і все навколо. Або додати її в будь-який одеколон. Тоді відлякує комарів запах буде триматися довше. Другий спосіб-зробити “гвоздикове дерево” з висушених бутонів гвоздики і цитрусових. Розрізати лимон або апельсин навпіл і увіткнути в м’якоть 10-15 бутонів гвоздики. Це буде подвійний удар, так як цитрусові теж лякають кровосисних.

Ваніль

Радість для ласунів. Купуй ванілін у вигляді порошку і наноси на тіло будь-якими способами. Можна використовувати в самих різних варіантах. Найпростіший-розвести дрібку ванілі в воді і нанести на руки, шию, згини ліктів, коліна. Або додати ванілін в дитячий крем і змастити відкриті ділянки тіла. Але це не означає, що духи або туалетна вода з запахом ванілі теж годяться в якості репелента. Як правило, в чистому вигляді ваніль там не присутній. А фруктові запахи, навпаки, приваблюють комарів.

Березовий дьоготь


                                    Долой кровососов: 7 бабушкиных рецептов защиты от комаров, о которых мало кто знает

Мабуть, найдавніший і найменш приємний природний «антикомарин». Основою для його виготовлення є береста. Дьоготь змішували з будь — яким маслом-соняшниковою, конопляним і т.п. це важливо, оскільки в чистому вигляді він може викликати на шкірі серйозні роздратування, майже опіки. Зате відганяє не тільки комарів, але і мошку, гнусу, кліщів та інших серйозних кровососів, які водяться в тайгових лісах. Сьогодні березовий дьоготь можна купити в готовому вигляді в аптеці або господарському магазині. Дігтярний масляний розчин добре використовувати і для захисту домашніх вихованців — досить просто намазати їм нашийник.

Щось кисле

Дуже ефективний і простий варіант самозахисту. Комарі терпіти не можуть будь-яку кислоту. Візьми оцет-столовий або яблучний, змішай з водою в пропорції 1:1 і протри відкриті ділянки шкіри. Спочатку доведеться потерпіти неприємний запах, але для людського сприйняття він швидко вивітриться, а комарі будуть відчувати його ще довгий час. Якщо комахи напали на тебе в лісі, і нічого підходящого немає під рукою, можна застосувати екстремальний спосіб. Знайди великий мурашник, Піднеси до Нього долоні якомога ближче, на 1 см, і потримай 2 хв.потім долонями протри незахищені ділянки тіла. Нехай мурахи тебе навіть трохи покусають, зате мурашина кислота надовго віджене кровососів.

Герань


                                    Долой кровососов: 7 бабушкиных рецептов защиты от комаров, о которых мало кто знает

Це природний репелент. Якщо до літа ти обзаведешся на кожному вікні горщиком герані, а також поставиш підлоговий горщик біля вхідних дверей, вхід, вірніше «вліт», комахою буде заборонений. Герань також може захистити тебе і на дачі — вона прекрасно приживається в саду, на клумбах і вздовж доріжок. А якщо ти ще той садівник, можна використовувати ароматичне масло герані в аромалампи. Цим же маслом змащуй зап’ястя, шию, згини ліктів.

Дим

Це добре працює в лісі біля багаття або на дачі. Комарі терпіти не можуть дим від спалюваних ялівцевих гілочок і шишок. Також не переносять інші хвойні запахи — ялинки, сосни, ялиці. Так що ці гілочки теж підуть в багаття.

Правильна їжа

Спостерігаючи за поведінкою комах і проводячи дослідження, фахівці зробили висновок — найменше комарі кусають людей, які у великій кількості вживають в їжу вітамін B1. Він міститься в бобових, борошні грубого помелу, свинині. Ще один відлякувач-часник. Але це палиця з двома кінцями, оскільки різким запахом можна відігнати і людей. Інші ненависні для кровососів запахи-м’ята, кориця, меліса, чебрець, валеріана.