Чим очистити ванну від вапняного нальоту

Чем очистить ванну от известкового налета

Жорстка вода є серйозною проблемою для сантехніки. Адже саме вона є основною причиною утворення вапняного нальоту на стінках унітазу, раковини і ванни. Він не тільки псує зовнішній вигляд виробу, але і скорочує його експлуатаційний термін. І позбутися від такої проблеми досить непросто. Сьогодні ми розповімо, як очистити ванну від жовтизни і вапняного нальоту в домашніх умовах за допомогою підручних засобів і побутової хімії.

Важливо! Перед використанням будь-яких засобів обов’язково тестуйте їх на непомітній ділянці, а також читайте інформацію виробника на етикетці.

Прибираємо вапняний наліт тим, що завжди є вдома

Щоб позбавити поверхню ванни від зовсім невеликої кількості вапняного нальоту, необов’язково купувати професійний склад. Найчастіше чистка підручними засобами може виявитися цілком ефективною.

Оцет. Вам знадобиться прозорий 9% – ний розчин. Він відмінно впорається не тільки з вапняним нальотом, але також з іржею, цвіллю, грибком, мікробами, які погано переносять кислоту.

Діяти необхідно наступним чином:

  • змішайте оцет з водою в пропорції 1 : 1;
  • нанесіть на поверхню ванни пульверизатором або поролоновою губкою;
  • залиште видаляти наліт протягом 15-20 хвилин;
  • промийте ванну чистою водою.

Для позбавлення від більш товстого шару вапняного нальоту оцет можна змішувати з содою або лимонною кислотою. Сухі компоненти змішують з водою до стану густої кашки, після чого наносять на забруднену ділянку і змочують зверху оцтом, а потім змивають через 10-25 хвилин.

Сода. Це універсальний засіб для чищення, який дає м’який ефект і може використовуватися без гумових рукавичок. Якщо ви вирішили очистити вапняний наліт у ванній за допомогою соди, дійте наступним чином:

  • з’єднайте пару столових ложок соди і 200 мл рідкого миючого засобу;
  • отриманий склад нанесіть на поверхню ванни;
  • ретельно потріть особливо забруднені ділянки губкою;
  • змийте засіб чистою проточною водою.

Лимонна кислота. Видалення вапняного нальоту буде швидким і комфортним, якщо ви вирішите використовувати це народний засіб наступним способом:

  • повністю розчиніть в 200 мл води 1 столову ложку порошку лимонної кислоти;
  • нанесіть на ділянки нальоту за допомогою пульверизатора або поролоновою губки;
  • залиште засіб на 15-20 хвилин;
  • ще раз як слід потріть проблемні зони губкою;
  • промийте поверхню ванни водою з душу.

Лимонну кислоту дозволяється використовувати навіть для очищення акрилових ванн.

Нашатирний спирт. Продається в будь-якій аптеці, до того ж недорого коштує. Допомагає швидко і ефективно очистити ванну від вапняного нальоту. Дійте за цією нескладною інструкції:

  • змішайте 200 мл води і 3 столові ложки нашатирного спирту;
  • рівномірно нанесіть отриманий склад на забруднення;
  • залиште засіб на 10-15 хвилин;
  • обережно протріть все;
  • змийте чистою проточною водою, допомагаючи губкою або ганчіркою;
  • при наявності неприємного запаху аміаку обов’язково провітріть приміщення.

Якщо крім вапняного нальоту присутній ще й іржа, до аміаку додайте 1 столову ложку відбілювача в співвідношенні 1 : 1.

Кухонна сіль. Великі кристали можуть залишити на поверхні сантехніки подряпини, тому потрібно використовувати даний засіб тільки в розчиненому вигляді:

  • змішайте 200 мл теплого оцту (підігрівати його слід виключно на паровій бані) і 1 столову ложку кухонної солі;
  • дочекайтеся повного розчинення кристалів;
  • нанесіть отриманий засіб на проблемні ділянки;
  • залиште приблизно на 20-30 хвилин;
  • ретельно протріть поверхню;
  • змийте розм’якшений наліт проточною водою.

Важлива умова: після кожної чистки і будь-якого використання ванни насухо протирайте її м’якою тканиною. Решта краплі і волога є сприятливим середовищем для утворення нового вапняного нальоту.

Як прибрати застарілий вапняний наліт у ванні

Іноді ванна виявляється в зовсім сумному стані. В такому випадку вам допоможе ця суміш:

  • змішайте порошок для чищення з водою до утворення густої кашки;
  • додайте пару столових ложок 9%-ного розчину оцту і 1 столову ложку хлору;
  • шпателем локально нанесіть отриманий засіб на ділянки з вапняним нальотом;
  • залиште склад працювати протягом 15-20 хвилин;
  • коли відкладення почнуть руйнуватися, потріть поверхню ванни губкою;
  • ретельно змийте залишки кошти;
  • Позбавтеся від крапель вологи сухою тканинною серветкою.

Видалення вапняного нальоту побутовою хімією

Якісно і швидко очистити ванну від вапняного нальоту народними засобами виходить далеко не завжди. Якщо ви хочете отримати гарантовано хороший результат і затратити мінімум сил і часу, купіть побутову хімію для прибирання у ванній кімнаті. Ділимося добіркою найбільш популярних варіантів.

Domestos Антиналет + Блиск. Надає м’яку дію, тому може використовуватися в нерозбавленому вигляді. Не тільки усуває вапняний наліт, але і бореться з неприємними запахами в приміщенні. При правильному використанні здатний відмивати навіть застарілі відкладення. Ефективно знищує мікроби. Формат густого гелю забезпечує економічну витрату засобу.

CIF Антиналет. Це універсальний засіб для чищення у вигляді м’якого крему, прекрасно підходить для акрилових поверхонь, скла, кераміки та емалі. Не залишає подряпини і не пошкоджує виріб. Дуже просте в застосуванні, діє швидко і цілеспрямовано, залишає після себе свіжий аромат. Економічно витрачається, однієї упаковки вистачає на тривалий час навіть за умови регулярного прибирання.

Domestos Ультра Білий антибактеріальний ефект. Густа формула гелю забезпечує рівномірне нанесення засобу і економічне витрачання. Дає відбілюючий ефект і бореться зі шкідливими мікроорганізмами. Багатофункціональний засіб, що запобігає появі вапняного нальоту.

Domestos Eco Антиналет. Без проблем прибирає найскладніші мінеральні відкладення на сантехніці. За рахунок м’якої формули при певних умовах може використовуватися в нерозбавленому вигляді. Не шкодить навколишньому середовищу. Здатний допомагати навіть в разі застарілого нальоту. Має густу формулу, тому витрачається максимально економічно. Упаковка придатна до переробки.

Важливо! Використовуйте засоби в рукавичках, а також забезпечте провітрювання приміщення, в якому буде проводитися прибирання.

Особливості очищення різних матеріалів

Щоб зрозуміти, чим очистити ванну від вапняного нальоту, точно переконайтеся, з якого матеріалу вона зроблена. Деякі варіанти відрізняються особливою крихкістю або схильні до руйнування через вплив певних компонентів.

Акрил

Простий у догляді. Для регулярного прибирання знадобиться всього лише поролонова губка і мильний розчин. Якщо вапняні відкладення вже встигли сформуватися, використовуйте спеціальні засоби, дозволені для акрилу. Також допоможе Водний розчин лимонної кислоти (допускається застосовувати розведений лимонний сік). Від абразивних засобів краще відмовитися.

Емаль

Може поступово зруйнуватися через регулярного контакту з сильними кислотами. Але зате відмінно переносить регулярне чищення абразивними засобами, виготовленими на основі порошку. Стійка до соди і хлорвмісних відбілювачів.

Сталь

Її не можна мити окропом, але зате вибір засобів для чищення для видалення вапняного нальоту дуже широкий: від концентрованих гелів і сильних відбілюючих розчинів до їдких абразивів. Мити ванну рекомендується тільки за допомогою м’якої поролоновою губки.

Чавун

Не піддається корозії. Для регулярного догляду і підтримки чистоти в такій ванні потрібно класичне миючий засіб і м’яка губка з поролону. Для видалення вже сформованого вапняного нальоту можна використовувати порошки, рідкі хлорвмісні склади, слабкі кислоти і луги.

Типові помилки

Якщо ви хочете продовжити термін служби сантехніки, рекомендується враховувати ці важливі моменти:

  • для акрилової ванни не можна використовувати абразивні і порошкоподібні чистячі засоби, тільки креми і гелі;
  • акрил вкрай чутливий до хлору, від нього поверхня стає пористою і починає активно вбирати будь-які забруднення;
  • для акрилових ванн не рекомендується застосовувати засоби, до складу яких входить аміак, ацетон і будь-який сильний розчинник;
  • для емальованих, сталевих і чавунних ванн краще не брати чистячі засоби на основі сильних кислот (щавлева, сірчана, соляна), не допускайте контакт таких ванн з хлорсодержащей побутовою хімією;
  • не чистіть емальовані, чавунні і сталеві ванни за допомогою жорстких мочалок і щіток, наприклад, виготовлених з металу.

Очистити ванну від вапняного нальоту цілком можна самостійно і в домашніх умовах. Для цього потрібно дізнатися матеріал, з якого вона зроблена, а потім підібрати оптимальний засіб для видалення мінеральних відкладень.

Часті питання про те, чим очистити ванну від вапняного нальоту

Як запобігти появі вапняного нальоту в майбутньому?

Використовуйте засоби, що знижують жорсткість водопровідної води, регулярно доглядайте за ванною за допомогою миючого засобу або мильного розчину, ретельно протирайте залишки вологи після кожної гігієнічної процедури.

Які помилки слід уникати при очищенні ванни від накипу?

Звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлена ванна, і не використовуйте засоби, здатні пошкодити йому, а також відмовтеся від занадто жорстких і металевих губок і щіток.

Які запобіжні заходи слід вжити при прибиранні ванни?

Здійснюйте прибирання в добре провітрюваному приміщенні, використовуйте гумові рукавички і респіратор, попередньо ознайомтеся з інформацією на етикетці кошти.