Недорогі і довговічні-сталеві ванни об’єднують в собі переваги акрилових і чавунних моделей. А їх білосніжний колір і блиск металу, безумовно, притягують до себе увагу. Тому дуже прикро, коли емаль брудниться і стає тьмяною. Завдяки порадам експертів ви дізнаєтеся, як і чим мити ванну зі сталі, щоб і через роки експлуатації вона зберегла свій зовнішній вигляд.
Переваги та недоліки сталевих ванн
Тривалий час іншої альтернативи чавунному покриттю крім сталі не було. Незважаючи на те, що візуально вироби з обох матеріалів виглядають практично однаково, визначити склад цілком легко. Досить оглянути стінку у зливу. Чавун має набагато більшу товщину, ніж сталь.
Саме міцність і термін експлуатації стали основними перевагами сантехніки зі сталі. До плюсів також відносять:
-
Легкість. Вага ванни стандартного розміру всього близько 40 кг.вироби з чавуну важче рази в 3. Відповідно сталеву конструкцію простіше перевозити і встановлювати;
-
Швидкий прогрів;
-
Гігієнічність. Емаль практично не має пір, в яких може оселитися грибок. А регулярний догляд запобіжить відкладення бруду;
-
Доступна ціна. Моделі зі сталі коштують дешевше, ніж акрилові і чавунні. І це зовсім не через якість, а обумовлюється технологією виробництва. На ціну впливає товщина стінок і особливості дизайну;
-
Додатковий функціонал. При бажанні можна вибрати ванну з аксесуарами. Наприклад, поручні для дітей або людей у віці, підголівник, гідромасаж.
Зрозуміло, у сталевих ванн є і недоліки. Частенько в магазині можна зустріти вироби з дуже тонкими стінками. Власники такої сантехніки скаржаться на деформацію при зануренні в неї, швидке охолодження рідини. Набір води супроводжується гучним звуком струменів, що б’ються об емаль.
Під час експлуатації на емалі можуть утворюватися відколи. Наприклад, якщо ви впустите в ванну душову лійку. Не поспішайте замінювати виріб на новий. У господарських відділах продаються спеціальні недорогі ремонтні комплекти, які дозволяють самостійно в домашніх умовах закрити утворилися тріщини, відколи й подряпини.
Як і чим помити сталеву ванну?
Догляд за сталевою ванною досить простий і не займе багато часу. Давайте розберемося покроково, як швидко і ефективно позбутися від будь-яких забруднень.
Крок 1. Готуємо інструмент.
Для догляду за ванною вам будуть потрібні: м’яка ганчірка, губка і рукавички.
Крок 2. Прибираємо все зайве і готуємо поверхню.
Повністю звільніть ванну, якщо у вас є, наприклад, протиковзкий килимок або дитячі іграшки на присосках. Не забудьте прибрати з бортиків всі косметичні засоби. Після просто обполосніть всю поверхню теплою водою.
Крок 3. Наносимо засіб для чищення.
Для очищення від нальоту, бруду і додання блиску ви можете скористатися будь-яким з нижчеперелічених сучасних засобів:
-
Спрей універсальний Domestos антибактеріальний. Він повертає блиск і забезпечує гігієнічну чистоту. Підійде не тільки для ванної кімнати, але і для кухні;
-
Універсальний чистячий засіб Domestos ECO. У складі відсутній хлор. В якості чинного компонента виступає лимонна кислота;
-
Чистячий крем CIF Max Effect. Підійде для будь-яких поверхонь у ванній кімнаті. Володіє відбілюючим ефектом і позбавляє від нальоту і 99,9% бактерій;
-
CIF Сила природи Антиналет. Спрей, розроблений спеціально для прибирання ванної кімнати. Прибирає вапняний наліт і бруд завдяки натуральному оцту і чистячій основі.
-
CIF блискучий ефект. Ще один засіб для ванни в форматі спрею. Позбавляє на 100% від вапняного і мильного нальоту, видаляє розлучення, іржу. Інноваційна формула не дозволяє забруднень затримуватися на поверхні. Тому ванна після миття довше залишається чистою і блискучою.
Нанесіть засіб згідно з інструкцією. Ретельно протріть поверхню губкою. Після обполосніть теплою водою.
Крок 4. Сушимо ванну.
Після прибирання протріть сантехніку м’якою ганчіркою, добре вбирає вологу. Це дасть додатковий блиск.
Ні в якому разі під час чищення не використовуйте металеві щітки. Також не можна мити сталеву ванну засобами з абразивами. Вони руйнують верхній шар емалі. Згодом ви помітите, що вона вже не блищить як раніше і стає трохи шорсткою.
Утворення нальоту та іржі можна уникнути. Навіть якщо ванна візуально не брудна, після кожного відвідування бажано обполоснути її теплою водою і витерти насухо. Не забувайте відкриті капають крани і стежте за станом труб. Тоді вам не доведеться занадто часто мити ванну-досить буде щотижневої генерального прибирання.