Після свят м’які меблі часто потребує хорошої «лазні» — на її оббивці можуть залишитися найрізноманітніші плями. Як очистити диван і крісла, щоб від забруднень не залишилося ні сліду?
Що таке диван для сучасної людини? Що завгодно, тільки не звичайний предмет меблів. Улюблений диван-не просто місце для відпочинку і сну, це куточок для зняття стресу, розслаблення, відновлення. Справжній друг, з яким ми проводимо вечори після напруженого дня.
Він потребує турботи і догляду. Особливо після свят, коли на його оббивці залишаються всілякі плями — від вина, соусів, воску і т. п. чим можна очистити диван, щоб він прослужив якомога довше?
Як почистити диван в домашніх умовах від плям і бруду
Фото: freepick.com
Перш ніж вирішувати, ніж очистити оббивку дивана, вибирати спосіб і засіб, необхідно вивчити матеріал, з яким доведеться мати справу. Інакше можна все зіпсувати.
- Оббивка з натуральної шкіри або замінника. Плями з такого покриття можна усунути звичайною вологою ганчіркою або серветкою. Більш складні забруднення відтираються ватним диском, змоченим спиртом. Якщо з’явилися механічні пошкодження, їх легко відновити за допомогою спеціального засобу «рідка шкіра».
- Флок, шеніл, велюр, замша. Ці тканини мають водовідштовхувальні властивості. Тому плями на такому покритті не дуже складні, бруд не проникає глибоко. Оббивка з флока або шенілла добре переносить обробку будь-якими хімічними або народними засобами. Єдине, чого потрібно уникати, – відбілювачів і жорстких щіток, які можуть пошкодити ворс. Краще обробляти губкою або ганчірочкою. Після сушіння можна пройтися по всій поверхні дивана щіткою з м’яким ворсом, щоб відновити обсяг.
- Гобелен. Щільне покриття з цієї тканини добре переносить обробку розчином господарського мила і рідини для миття посуду. Важливо не пошкодити колір тканини, тому використовуй для очищення плям розчин тільки з холодною водою. Якщо є можливість, краще обходитися сухим чищенням.
- Шовк. Дивани з таким покриттям — рідкість. Але якщо у тебе саме такий, май на увазі: це самий примхливий матеріал. Тому тут не застосовуються занадто активні засоби для чищення, а також обробка пароочисником. Інакше на оббивці залишаться плями. Краще використовувати м’яку губку, попередньо обгорнуту тканинною серветкою.
Засоби для очищення
Фото: freepick.com
Перше правило, яке діє в боротьбі з будь — якими плямами, – чим раніше почнеш видаляти забруднення, тим краще. Будь — який засіб — хімічне або народне-необхідно попередньо протестувати на маленькій ділянці обшивки: з боків або ззаду. Нанеси засіб і почекай 7 хв.якщо все добре, засіб можна використовувати. Працюй в рукавичках, особливо якщо ти застосовуєш хімічні розчини, піни або гелі. Не забудь попередньо провести суху чистку дивана пилососом. Або накрий диван вологою простирадлом і пройдися по всій поверхні вибивачкою для килимів.
Ще один важливий крок у попередній обробці-антистатик. Особливо якщо в будинку є тварини. З його допомогою можна видалити шерсть і волосся. На руки в гумових рукавичках або на віскозну серветку розпили антистатик для одягу. Проведи руками або серветкою по всій поверхні дивана, збираючи волосся і шерсть.
Плями від воску легко прибрати за допомогою праски — потрібно покласти на пляму суху серветку, пропрасувати теплою праскою, потім замінити серветку і знову пропрасувати. І так до тих пір, поки серветка не залишиться сухою. Далі дій залежно від обраного засобу.
1. Харчова сіль
Фото: freepick.com
Вона особливо ефективна проти жирних плям. Якщо забруднення свіже, потрібно посипати його сіллю і залишити на 10-15 хв.потім струсити сіль або пропилососити. І так кілька разів — до тих пір, поки пляма не зникне. Щоб відтерти старе пляма, потрібно додатково обробити його мильним розчином, наприклад, розчинивши у воді засіб для миття посуду.
2. Сода
Універсальний засіб, який допомагає в боротьбі з різними видами плям. Однак багато що залежить від способу його застосування.
- Суха чистка. Цей спосіб спрацює, коли належить видалити плями з поверхні, яку не можна зволожувати. Забруднену ділянку потрібно густо посипати содою і залишити на годину. Потім прибрати соду пилососом.
- Вологе чищення. З її допомогою можна прибрати плями від рідин, наприклад, від вина. Якщо пляма вже підсохло, перед чищенням потрібно змочити його вологою губкою. Потім рясно посипати содою і залишити на півгодини. Забруднене місце потерти щіткою і дати висохнути. Соду прибрати пилососом, а залишки видалити вологою ганчірочкою. Інший варіант – заздалегідь змішати соду з водою, щоб утворилася содова кашка.
- З миючим засобом. Такий спосіб застосовується проти сильних забруднень і складних плям з неприємним запахом, наприклад, плям сечі. Потрібно налити в миску літр води. Додати по 2 столові ложки засобу для миття посуду і соди. Потім все перемішати і спінити розчин. Нанести піну на пляму і залишити на 10 хв.потерти м’якою щіткою і змити брудну піну чистою водою. Повторити кілька разів до зникнення плями.
- З оцтом. Засіб проти складних застарілих плям з неприємним запахом. Для його застосування знадобиться пульверизатор. Потрібно розчинити 1 столову ложку соди в літрі води. Розчин залити в пульверизатор. Розпорошити його на пляму і дати висохнути. Після чого пропилососити. Потім приготувати оцтовий розчин: 1 столова ложка есенції на 1 л води. Перелити його в пульверизатор, розпорошити на тканину і дати їй висохнути. Під час чищення краще відкрити вікна і надіти тканинну маску.
3. Оцет
Фото: pixabay.com
Він допомагає швидко і без слідів видалити плями крові. Якщо такі плями з’явилися, потрібно постаратися очистити їх якомога швидше. Ні в якому разі не використовуй гарячу воду — тільки холодну. Справа в тому, що під впливом температури кров згортається, і очистити її буде набагато важче. У літр холодної води потрібно додати 2 столові ложки оцту. Потім змочити ватний диск в розчині і обробити пляму рухами від країв до центру. Не натискайте занадто сильно, рухи повинні бути м’якими та обережними, щоб не розмазати пляму. У найскладніших випадках потрібно втерти розчин в оббивку, залишити на 20 хв.і протерти мильним розчином.
4. Господарське мило
Фото: freepick.com
Одне з найбільш сприятливих і при цьому ефективних засобів очищення плям на тканині. Для обробки оббивки дивана краще використовувати темне господарське мило, на якому написано «72%». Перш за все, потрібно розчинити мило в теплій воді, це буде легше зробити, якщо натерти його на крупній тертці. Потім змочити в розчині щітку або губку і обережно очищати пляма, поки воно не зникне. Після обробки господарським милом не залишається неприємного запаху і воно не викликає алергії, але мило не впорається з застарілими плямами.
5. Чистячі засоби
Фото: freepick.com
Вони випускаються в різних формах, найпопулярніші — Очищаюча Піна і порошок. Якщо ти вибираєш піну, заздалегідь змочувати пляма не потрібно. Перед використанням балончик необхідно гарненько струсити. Після використання залишки піни прибираються сухою ганчіркою, а після висихання плями по ньому можна пройтися пилососом. Застосовуючи порошок для очищення, попередньо змочи пляму, густо засип порошком, потримай 20 хв., а потім збери пасту пилососом.
Правила дбайливого Чищення
Щоб почистити диван в домашніх умовах від бруду і не зіпсувати оббивку, важливо не тільки правильно вибрати засіб, але і правильно діяти:
- рухами від краю до центру. Це дозволити прибрати пляму, а не розмазати його на всі боки;
- по всій поверхні. Якщо пляма велике, і ти відтирала його мильним розчином, після обробки краще протерти щіткою з милом всю поверхню від шва до шва, щоб очищене місце не виділялося;
- без тиску. Занадто сильно натискати на пляму не варто. Інакше можна пошкодити ворс і зіпсувати тканину;
- губкою або м’якою щіткою. Особливо якщо ти маєш справу з ворсистою тканиною або гобеленом.
Як сушити диван
Це важливе питання, особливо якщо чистити диван взимку, коли вікна зазвичай закриті. Після вологого чищення потрібно зібрати якомога більше рідини за допомогою паперових рушників. Розстели рушники по зволоженій поверхні і обережно натискуй зверху, щоб зібрати якомога більше рідини. Після цього Відкрий вікна і залиш на деякий час, щоб пляма підсохло природним чином. Досушити можна за допомогою фена.
Як обробити диван пароочисником
Фото: freepick.com
Пароочисник допомагає видаляти плями без застосування додаткових засобів. Пара під тиском розщеплює частинки бруду і видаляє їх. Але, перш ніж його використовувати, потрібно спробувати на маленькій ділянці, тому що не кожна тканина може без шкоди витримати такий вплив. Цей прилад коштує досить дорого, тому, якщо ти використовуєш його не часто, можна не купувати, а брати напрокат.