Жовто-коричневі патьоки в чаші унітазу виглядають неохайно і можуть бути джерелом неприємного запаху. Господарі часто з великими труднощами відтирають ці забруднення. А вже з застарілим нальотом доведеться повозитися. Експерти розкажуть, як видалити вапняний камінь в унітазі.
Види забруднень і причини
Спочатку давайте розберемося з прічінаміпоявленіязагрязненій в чаші унітазу. Вони бувають трьох видів:
-
Вапняний наліт. Справа в тому, що в водопровідних трубах протікає дуже жорстка вода. Вона проходить попередню очистку, але все одно містить безліч мінералів. Після змиву мінеральні частинки осідають на поверхні чаші. Спочатку вони не видно, але з часом перетворюються в щільний жовто-сірий шар.
-
Іржа. Проблема найчастіше виникає в старих будинках або будівлях з металевими оцинкованими трубами. Змінюють їх нечасто, а в деяких «хрущовках» і «сталінках» модернізації не було з часів побудови. За цей час всередині труб з’явилася корозія, яка забарвлює водопровідну воду в жовто-оранжевий колір. Також іржа утворюється через велику кількість заліза у воді або через зламаний протікає бачка.
-
Сечовий камінь. Наліт легко переплутати з вапном, але він більш темний. Причина зазвичай полягає тільки у відсутності належної гігієни. Наліт з’являється через сечі, в якій знаходиться велика кількість мінералів. Якщо ви не змиваєте за собою кожен раз або робите це недостатньо ретельно, то чаша унітазу покривається сечовим каменем.
Чим прибрати вапняний наліт в унітазі
Народні засоби
Підручні засоби непогано справляються з чищенням унітазу від вапняних відкладень в домашніх умовах. Але можете навіть не намагатися відтерти чашу звичайним мильним розчином. Шар вапна видаляє тільки кислота. Попередньо вам доведеться вичерпати всю воду з чаші унітазу.
Будьте гранично обережні з кислотою. Обов’язково надягайте щільні господарські рукавички, респіратор і непотрібний одяг, щоб захиститися від бризок.
З вапняним нальотом справляються наступні засоби:
-
ортофосфорна кислота. Налийте в чашу і бачок унітазу приблизно по 100 мл засобу і залиште на 20 хвилин. Потім почистіть щіточкою і змийте;
-
щавелева кислота. Насипте жменю порошку на губку і гарненько потріть свіжий наліт;
-
соляна кислота. Нанесіть її на внутрішню поверхню унітазу і через 15 хвилин змийте. Але висококонцентровану соляну кислоту не можна використовувати в разі, якщо до сантехніки приєднані пластикові труби;
-
лимонна кислота. Насипте 3 пакетика лимонної кислоти на губку і обробіть поверхню. Через 3-4 години потріть размягчившуюся вапно щіточкою і змийте водою. Для посилення ефекту можна додатково використовувати 9%-ний оцет;
-
сода і оцет. Налийте склянку 9% – го оцту і підігрійте його в мікрохвильовці. Він повинен бути гарячим, але не закипіти. Розчиніть в оцті ложку соди, нанесіть на забруднення і змийте через пару годин. За цей час наліт розм’якшиться під впливом кислоти;
-
кола. Чули, напевно, про цей спосіб? Це не жарт, як можна подумати спочатку. Справа в тому, що в складі коли є ортофосфорна кислота. Тому напій теж може очистити унітаз від вапняного нальоту. Але тільки від свіжого, тому що відсоток кислоти занадто маленький. Попередньо вичерпайте воду з чаші унітазу і налийте в неї 4-5 літрів кока-коли. Через пару годин потріть стінки йоржиком і спустіть воду.
Побутова хімія
Народні лайфхак може бути і гарні для усунення нальоту, але зажадають від вас багато трудовитрат. Також концентровані кислоти не можна застосовувати постійно. Для максимального ефекту і якісного очищення унітазу використовуйте тільки професійні побутові засоби.
Чистячий засіб для унітазу Domestos Антиржавчина Антиналет допомагає позбутися від вапняних відкладень. У ньому міститься соляна кислота, яка справляється зі стійкими забрудненнями. Засіб ефективно розчиняє іржу, вапно, жовтизну і сечовий камінь. І на відміну від домашніх засобів, вам не доведеться прибирати всю воду з чаші унітазу, адже гель працює навіть під водою.
Domestos досить густий, тому легко розподіляється по чаші. Він швидко вбирається навіть в щільний шар нальоту, розчиняє його і одночасно знищує 99,9% хвороботворних мікроорганізмів.
Правила використання прості. Рясно нанесіть засіб під обідок і внутрішню частину чаші на 30 хвилин. Почистіть унітаз і змийте водою.
Загальні рекомендації по чищенню сантехніки
Кілька простих правил допоможуть почистити унітаз і не нашкодити йому:
-
Дотримуйтесь інструкції до конкретного засобу і строго дотримуйтеся рекомендацій по часу впливу;
-
Не змішуйте різну побутову хімію, інакше може статися непередбачувана реакція;
-
Використовуйте для очищення унітазу спеціальну губку або йоржик;
-
Якщо ви купили новий засіб, спочатку перевірте його на малопомітній ділянці або зменшіть час впливу і подивіться на реакцію сантехніки.
Профілактика появи забруднень
Головне правило профілактики-своєчасне прибирання. Сантехніку потрібно чистити 2-3 рази в тиждень, а не час від часу або тільки при появі бруду. Тоді не доведеться думати, чим прибрати кам’яний наліт в унітазі.
При появі течі відразу викликайте Сантехніка, інакше на поверхні чаші так і будуть з’являтися руді плями.
Для профілактики утворення сечового каменю використовуйте гігієнічні блоки. Вони фіксуються за ободок унітазу. Під час змивання води утворюється піна, яка знезаражує поверхню і запобігає утворенню сечового каменю. Гігієнічний блок для унітазу Domestos 3в1 підтримує гігієну, поширює приємний запах і захищає від мікробів. Гігієнічний блок Domestos підходить для будь-якої моделі унітазу. Але важливо зафіксувати його таким чином, щоб під час змиву води він омивався повністю.
Завжди змивайте за собою і привчіть до цього маленьких дітей. Багато сучасних моделей унітазів мають подвійну кнопку. При натисканні на одну сторону виливається менша кількість води, а на іншу — повний бачок. Краще не економити і змивати повністю.
Чи не виливайте в унітаз жирний суп або окріп. Гаряча вода особливо небезпечна. Вона може привести до появи дрібних тріщин, в які швидко заб’ється бруд.
Візьміть за правило регулярно мити унітаз. Залили засіб для чищення на кілька хвилин і пішли займатися своїми справами. Простіше впоратися зі свіжим нальотом, ніж потім відтирати щільний вапняний шар.
Часті питання про видалення вапняного нальоту і каменю:
Як відмити унітаз від іржі?
Нанесіть Domestos Антиржавчина Антиналет на півгодини, після почистіть унітаз.
Як видалити застарілі забруднення?
Для старого нальоту скористайтеся Domestos Антиржавчина Антиналет. Підтримувати чистоту без особливих зусиль Вам допоможе гігієнічний блок.
Як попередити появу нальоту?
Візьміть за правило мити унітаз спеціальними миючими засобами 2-3 рази в тиждень. Своєчасне прибирання разом з гелями для унітазу Domestos просто не дозволить нальоту утворитися на поверхні.