Ідеї для облаштування лазні та сауни

Идеи для обустройства бани и сауны

Нещодавно побудували баню або зробили в ній ремонт? Тоді саме час переходити до завершального етапу – внутрішній обробці приміщення. Експерти розкажуть про основні ідеї для облаштування лазні та сауни своїми руками.

Які функції виконує обробка?

Найчастіше в якості основи для будівництва сауни береться зруб. Він сам по собі досить декоративний. Колод поверхню з закругленими балками виглядає дуже благородно. Однак в умовах підвищеної вологості і перепаду температур вони швидко втратять естетичність, покриються темною кіптявою. А якщо приміщення побудовано з цегли, то тут без обробки нікуди не дітися.

Основними функціями внутрішньої обробки є:

  1. Захист несучої конструкції від проникнення вологи;

  2. Компенсація нагріву поверхонь. Про ламелі вагонки або імітацію бруса обпектися буде нереально.

  3. Додаткова можливість тепло – і гідроізоляції, яку можна облаштувати між несучими стінами і внутрішньою обробкою.

Та й в цілому, такий інтер’єр буде приносити задоволення, що зробить знаходження в лазні не просто корисним, але і приємним.

Облаштування лазні всередині своїми руками: з чого почати?

Після визначення варіанту розташування приміщень в лазні, переходимо до підбору матеріалу.

Зверніть увагу, що для обшивки саун не рекомендується використовувати плити або матеріали з ДСП. Вони швидко наповняться вологою, набухнуть. Також не можна покривати поверхні лакофарбовими продуктами, оскільки при нагріванні парилки можливе виділення токсичних парів. Пластик теж не кращий варіант через його нестійкості до впливу високих температур. Будьте обережні і з вибором плитки. Звичайна не підійде, потрібна спеціальна жаростійка.

Краще рішення для лазень і саун – натуральні матеріали, а зокрема деревина. Тут можна дати волю фантазії. Варіантів дошки для облицювання багато. Вибір може обмежитися лише товщиною вашого гаманця. Це може бути вагонка високої якості (екстра класу), шпунтована дошка, брус з кедра, хвойних, осики, модрини. Вони довговічні, стійкі до різких перепадів температури, а також мають цілком адекватну вартість.

Парна

Обладнайте її так, щоб в ній було комфортно і безпечно перебувати. Прямі і округлені лінії полиць з листяної деревини, їх зручне розміщення, якісна піч – гарантія успіху.

Зупинимося на печі і розберемося з нею докладніше. За матеріалом виготовлення їх можна класифікувати на:

  • Металеві сталеві;

  • Металеві чавунні;

  • Цегляний.

Залежно від палива, на якому вони функціонують, виділяють:

  • Електричний;

  • Дров’яні;

  • Газовий.

Всі вони мають свої плюси і мінуси. Однак Ваше головне завдання-вибрати піч з потужністю, що підходить під розміри парної. Камені теж грають важливу роль. Добре підійдуть з застиглої магми.

Двері краще вибрати з загартованого скла або дерева з мінімумом металевих елементів в якості кріплень. Вони сильно нагріваються і при дотику можуть залишити опіки на шкірі.

Освітлення – не менш важлива складова частина. Організуйте його таким чином, щоб світло було м’яким і розсіяним. Підійдуть точкові світильники або невеликі абажури.

Поставте в парну термометр з гігрометром. Так ви зможете підбирати відповідний рівень вологості і нагріву.

Не забудьте про кухлик і таз/цебер. Виготовте їх самостійно з осикових або липових планок.

Душова

У цьому приміщенні вже немає таких стрибків температури, але вологість висока завжди. Підбирайте деревину виключно вологостійких порід. Вибір облицювання для помиєчної дещо ширше. Підійде плитка і навіть пластик. 

Щоб урізноманітнити інтер’єр, використовуйте плитку тільки в зоні душовою. Пам’ятайте, що на відміну від деревини, кахель, потребує регулярного очищення спеціальними засобами. Скористайтеся спреєм CIF Сила природи. Натуральний оцет і активна чистяча основа впораються з будь-якими забрудненнями. Використовуйте засіб відповідно до інструкції: розпиліть, почекайте кілька секунд, а потім приберіть залишки бруду вологою ганчіркою. 

Обов’язково обладнайте хорошу вентиляцію. Вона допоможе своєчасно позбавлятися від вологи, не даючи дереву гнити. 

Якщо приміщення під мийну зовсім невелике, то в якості душа цілком достатньо буде великий бочки або відра з освіжаючою водою.

Ну і яка ж душова без лавочки і гачків для чистого одягу. Гігієнічні засоби теж виявляться ДО РЕЧІ. 

Облаштування кімнати відпочинку в лазні

Площа сауни дозволяє розмістити невелику кімнату відпочинку? Тоді це просто ідеально. Тут можна не тільки спокійно посидіти після водних процедур, а й зустрітися з друзями. Тому радимо вам наповнити приміщення домашнім теплом. 

Інтер’єр повинен відповідати загальному стилю всієї сауни. Окремі кімнати повинні гармоніювати один з одним, створюючи єдиний простір для релаксу і відпочинку. 

Стіл в центрі з благородного дерева, на додаток до нього стільці, в куточок декоративний або справжній камін, крісло-гойдалку. 

На вільній стіні розмістіть полички, поставте на них свічки, пахощі, красиві декоративні статуетки, що підтримують стиль. Постеліть на стіл скатертину або серветки під столові прилади.

Ця кімната, в першу чергу, повинна відповідати вашим інтересам. Любіть в тиші попити чай – тоді поставте невеликий стелаж з красивим чайним сервізом, трав’яним асорті, вкусняшками, а на нього – самовар.

Для більш активного відпочинку підійде настільний хокей або більярд.